Jak często muszę wzywać kominiarza w domu mieszkalnym?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często muszę wzywać kominiarza w domu mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Ostatnio zainteresowałem się tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Natrafiłem na taki wpis: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, że kominiarz musi sprawdzać komin przynajmniej raz do roku. W przypadku gdy palę węglem to aż cztery razy do roku - to już jest absurd. Przeczytałem też, że w wypadku braku aktualnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy jest w stanie mi odmówić wypłaty odszkodowania. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Cześć, nie posiadam dla Ciebie dobrych wieści. Wg prawa budowlanego tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zmuszony do korzystania z usług kominiarza nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi prawo budowlane. Ubezpieczyciel chce aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podstemplował protokół. Także dla własnego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Zapchany komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 200 złotych za usługę.

podobne tematy:


Wróć do „Temat goni temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość