Czy opłaca się wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy opłaca się wybierać w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:41

Cześć. Myślę nad wyborem ogrodzenia na swoją posesję. Posiadam działkę o powierzchni 1000 m2, która znajduje się w szczerym polu. Dlatego potrzebuję zrobić około 120 m ogrodzenia. Nie mam sąsiadów, więc jestem zdany na swoje siły i nie mam co liczyć na partycypowaniu w kosztach właścicieli sąsiednich działek. Spodobały mi się ogrodzenia tej firmy http://metfach.pl z miasta Radom. Zastanawiam się tylko czy takie ogrodzenie będzie dobrze wyglądało w domu, który stoi w szczerym polu. Druga kwestia to koszty zrobienia takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie mam pojęcia ile może to kosztować - nawet w przybliżeniu. Dlatego będę wdzięczny za podzielenie się zdaniem osób, które mają już jakieś doświadczenie w tej kwestii. Nie ukrywam, że najistotniejsza jest cena.

podobne tematy:

krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:52

Czy warto inwestować w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:04

Witaj. Jeżeli rozchodzi się o ogrodzenia do domu to mogę nieco tobie pomóc. Sam jakiś czas temu byłem na tym etapie budowy i posiadam spore rozeznanie na rynku. Jak piszesz o mieście Radom to ceny ogrodzeń będą tańsze niż w stolicy o około 20 %, tam ja zbierałem wyceny. Jak musisz wykonać około stu dwudziestu metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja zrobienia go z siatki to rząd 10000 zł. Do tego musisz doliczyć bramę oraz furtkę - cena tego to 4000 zł. Tych elementów nie przymocujesz raczej na słupkach metalowych i będzie potrzebne wykonanie jakieś podmurówki i słupków murowanych lub z prefabrykatów. Jak zastanawiasz się nad czymś lepszym niż siatka to cena idzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami kosztowało mniej więcej trzydzieści tyś zł. Zwykła cegła klinkierowa z przodu i 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła ze zwykłej stali.

podobne tematy:


Wróć do „Temat goni temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości